hanas living factory

drápu se ozlomkrk, hřeji na teplém kamení, zapomínám a zpátky na poslední soutok, pěna promíšená s vavříny od hlíny, a přes to kamení ozlomkrk, k prameni.

stan the joker

kulturní zážitek

Já to věděl, že to bude průšvih, ale přesto jsem Hannah nemoh odmítnout účast na veselici, kterou organizovala její dekadentní matka na svém venkovském sídle nedaleko jezera Ontario. Hudba, básně a obrazy, fakt horší kombinaci neznám, kombinaci toho, jak si přivodit mentální trauma, ovšem to bych nebyl já, Sten, abych si zas dobrovolně nenaskočil na vidle. Zprvu se zdálo, že to ustojím, ovšem to byl jen klam a mam. I když jsem se obratně vyhýbal žvanění intelektuálů u obrazů v galerii v bývalé kapli, básně jsem si vyslechl jen dvě či tři, jazzové a bluesové hudbě zas nijak zvlášť nenaslouchal, přeci se něco porouchalo.

Co si budu nalhávat, porouchal se můj smysl pro uměřený příjem tekutin, stále mi vysýchalo v hrdélku, a tak jsem zavlažoval. A jako na potvoru jakýsi neduživý básník s sebou měl toliko litrovku ginu, ve stánku u pódia podávali chutný beer a ve finále jakýsi jazzman neměl nic proti tomu, když jsme spolu, já už notně sešrotovaný, do sebe ještě lili whiskey bez soda. No, fakty soda. Celou noc jsem potom rotoval kudysi po březích jezera a vyváděl nepřístojnosti. Hannah asi ze mě nebyla nadšená, když jsem se vrátil s neelegantně roztrženou kalhotou a její některé přítelkyně, které spaly v témže apartmá, taky nevnímaly mé zpiťarské hlučení jako něco milého.

Ještě tři dny po této kulturně ne neduživé akci jsem si rovnal ciferníky. Někde při návštěvě krás jezerní přírody se mi pokazila jemná technika jako je mobilní telefon a hodinky, takže jsem byl odkázán toliko na svůj vnitřní smysl pro dodržování denního a nočního režimu. Pojal jsem to ale trošku po svém a radši usínal i ve dne, abych v noci pak netrpěl tím, že musím všechno spaní dohnat toliko za tmy. Zamýšlel jsem se též nad sebou a došel k tomu, že příliš kultury mi huntuje nervy a nutí mě se chovat jak zvíře. Reaguji na zjemňující doteky uměn po svém, ale asi to nebude jen tím uměním, svou roli bude hrát i má neklidná povaha a tíhnutí ku dělání průšvihů, a pak zákonitě následuje dumání, co všechno na to mělo vliv, na to, kterak jsem se zdemoloval a choval se nepřístojně.
Poslední komentáře
17.07.2012 02:39:21: I enjoy looking through your websites. Kudos! Feel free to surf my page :: my article express
 
living factory Hany Konvesz / ve fabrice se pracuje