hanas living factory

drápu se ozlomkrk, hřeji na teplém kamení, zapomínám a zpátky na poslední soutok, pěna promíšená s vavříny od hlíny, a přes to kamení ozlomkrk, k prameni.

zvláštní rubrika

po čase se při návratu do známého města musí jinudy, než kudy se naposled odešlo.
jinou bránou.
přišlo mi, že by na tom mohlo něco být. v tom věku jsem měl podivné představy o moudrosti a jakmile mělo něco hlavu a patu, pokoušel jsem se do toho vpravit. moc úspěšný jsem nebyl, časem jsem začal podceńovat své mentální schopnosti a ztrácet víru. ptal jsem se známých. nic mi nepotvrdili a přátelé byli ještě hodnější. získal jsem dojem, že si ze mě dělají prdel.
problémem jsem se začal zabývat. nedělal jsem nic jiného. podroboval jsem situaci opakovanému, důkladnému zkoumání, ve snaze dobrat se pozitivních výsledků. po čase bych býval bral všechno. cítil jsem se stejně, jako když mě maminka zavedla k psychiatrovi, protože mi nešla matika.

chtěl jsem přestat úplně vycházet. ale to nešlo, protože jsem v té době hlídal psa.
řekl jsem si tedy, že půjdem aspoň jinudy. kde to ani ten pes nezná. celkem dost jsme toho ušli. najednou zavanulo z pouště a začalo to fungovat. za rohem se mi zakalil zrak a spatřil jsem bílé náměstí. tak bílé náměstí jsem v životě neviděl. i obrysy byly bílé. procházel jsem jako kočka kolem zdí. chtěl jsem odtud jinou cestou. zjistil jsem, že i ulice jsou bílé jako sníh. nešlo mi to do hlavy. bylo to jiné město, ale bylo úplně bílé. to mi přišlo navíc a chyběly mi stíny. obzvlášť těžko jsem si zvykal bez toho svého. pes se choval jako obvykle a honil po náměstí holuby. teď nevím, jestli byl taky bílej. pes je pes. že. ohromen jsem očekával, že se rozkoukám. bílá ale zůstávala bílá. srovnání s nemocnicí mi přišlo děsivě směšný a nenalézaje paralelu, podřídil jsem se, po nutné neurotické periodě, nové situaci. doteď nevím, jestli jsem byl taky bílý. děsně mě zaujalo, jak asi poznají vodu od mlíka. pak mi přišlo, že ta je průsvitná za všech okolností stejně jako vzduch. ale nedalo mi to a vyrazil jsem hledat kašnu. čím víc jsem chodil, tím větší jsem měl žízeň. právě, když jsem se rozhodl zaklepat na nejbližší dveře, ztratilo město jakoukoli barvu. po hmatu jsem jedny dveře našel a vzal jsem za kliku. pak za klepadlo. křičel jsem a bloudil tím bezbarvým městem. všude měli zavříno. i pes se jen tak motal.

nakonec jsem se rozhodl, že umřu žízní. povedlo se. zavanul vítr z pouště a pes očůral svůj oblíbený roh. odevzdaně jsem si zapálil svou poslední cigaretu.
Posledni komentare
19.06.2010 01:48:46: chá! dík! .-)
19.06.2010 00:39:44: édlvajs špic!
po tom incidentu se smrtí žížní se něco změnilo. měl jsem dojem, jako by se věci daly do pohybu. prozatím nešlo nic pozorovat, ale já jsem to cítil. kinéze to je moje. nemůžu si pomoct, ale ten zážitek se zemětřesením mám rád. taky proto, že nepadaly baráky, jen sklenice, vázy a knihy. vona se totiž nehejbe zem, hejbe se všechno, kompletní kinéze všech prvků, buněk, vzduchu, vody, všeho. a hejbe se to synchronizovaně. ne že se člověk zakloní, páč se pohne zem, jako když se rozjede vlak. to je jinde a za chvilku zase jinde, celej, jak tam stojí, a ta skřín vedle něj to samý a vzduch nad hlavou se taky hejbá přesně stejně. najednou. no tak to je dokonalá kinéze. v praxi se někdy projevuje právě tak, že mám stejné šimrání v žaludku a pociťuji tlak na prsou, když se něco dává do pohybu.
pes si sednul ke dveřím a začal mlátit vodítkem o zem. řekl jsem si, že kinéze počká a šel jsem venčit. vím ze zkušenosti, že v otázkách kolem kinéze lze k něčemu kloudnému dojít pouze ve statické poloze. mám radost, že tento můj postoj potvrzují veškeré dostupné zákony o energii.

pes není můj. je mé tety a já ho hlídám, když jede do lázní. teta tam ale jezdí velice ráda a je tam skoro pořád. se psem jsem si už zvykli, venčí se v podstatě sám, ale má rád, když ho někdo doprovází. proto s ním chodím. chová se hezky a nikoho neobtěžuje. tentokrát ale vyved něco, co jsem později velice ocenil, i když jsem se původně hodně zlobil. nevím co toho psa popadlo, najednou vlezl do antikvariátu na rohu, kam zásadně nechodím, protože mi v dobách největší nouze nechtěli odkoupit sebranýho jiráska ani za dvě kila. za chvilku ho odsaď hnali, chudáka psa, a jak maj bejt zvířata na vodítku a vůbec a nakonec zalezli. popošel jsem skrz náměstí a uslyšel jsem ten hroznej křik znovu. a zase řvali na nás. pes jim pro změnu počůral krabici s knihama za pět korun. tak jsem celej ten náklad počůranej musel koupit. u popelnice jsem si zapálil a začal se tím bohatstvím tištěným probírat. narazil jsem na jedno nepočůrané o exhibicionismu a nezkrotných touhách, které tento jev doprovází. řek jsem si, že to bude vono, zbytek jsem vyházel a doma jsem to otevřel. před půlnoci byl celý můj problém s mentální nedostatečností vyřešen na všech v té době dostupných úrovních a já pocítil blahodárné kinetické šimrání v žaludku.
musím uznat, že minulý podzim byl vskutku přeplněn vjemy. jsem si jist, že za všechno mohl pes.
vždy mi chvilku trvá, než si na něco nového zvyknu. tentokrát to nešlo stihnout. pes se sklidnil teprve, když jsem se společným procházkám zcela odevzdal. přestal třískat vodítkem o podlahu a začal mi ho podávat.  
byl si své role průvodce náležitě vědom a začal spát v mé posteli. byl jsem rád, že situace nebyla úplně jednostranná, stejně tak jako já bez něj, ani on beze mne do města nemohl. i když vybíral barvu..
spočátku mi přišlo blbý nechávat všude mokré šlápoty a nakukoval jsem oknem. pak mě ale rozbolel krk, ztratil jsem zábrany a začal si utírat boty. všechny dveře v červeném městě byly otevřené a bez kliky, ale pokaždé pršelo. vůbec nesvítilo slunko. osobně jsem preferoval modré město, tam byly otevřené jenom některé dveře. do bílého města jsme už nikdy nevlezli.
byli jsme samo sebou věčně v červeném, protože pes mohl vlízt do každé kuchyně a někdy jsem ho ke konci mise musel nosit. mé námitky nebral na vědomí a v modrém městě jsme byli dvakrát jenom proto, že ho vyhnali z uzenářství. vrátili jsme se, aby jim to tam mohl počůrat.
celá epizoda skončila náhle, stejně tak, jak začala a to za velice smutných okolností. jednoho rána se teta vrátila z lázní a mně ve chvilce všechno docvaklo. definitvně se to potvrdilo, když spatřila chudák kouli svého psa, zavrčela že mi pěkně děkuje a dosyčela své sbohem.
ze známého města se může odcházet kteroukoli bránou
Posledni komentare
17.07.2012 00:58:42: Thanks for sharing your neat websites. Here is my web-site : you gotta read this blog
15.07.2012 01:12:05: Thank you for sharing this excellent website. Take a look at my weblog click here
13.07.2012 03:33:37: I treasure the info on your internet site. Many thanks! My web-site - read this book blog
12.07.2012 10:17:13: I like browsing your internet site. Thank you so much! Stop by my weblog - cool articles to write a...
Starosta po bouři, kterou rozesel vyhozením dvou dlouholetých zaměstnanců obce

Možná již někteří víte, že jsem neprodloužil pracovní smlouvu dvěma
pracovníkům, které zaměstnával Obecní úřad s dotací z pracovního úřadu. Tito
pracovníci bohužel delší dobu neplnili dobře své pracovní povinnosti a myslím, že
nikdo si v dnešní době nemůže dovolit plýtvat finančními prostředky zbytečně. Po
tomto mém nepopulárním kroku se hned objevily různé drby a dohady a dokonce i
nějaké osobní urážky ze strany příbuzných bývalých pracovníků obce. Já jsem
však nedošel k rozhodnutí v posledních dnech. Situace byla nepříjemná již delší
dobu. Vše jsem tedy konzultoval před několika měsíci s pracovníky Úřadu práce.
Bylo mi doporučeno, abych nechal smlouvy "doběhnout" a dále je neobnovoval.
Což jsem také učinil. Nikomu z pracovníků jsem nesliboval nic do budoucna -řídil
jsem se podle doporučení ÚP. Jestli si někdo myslel, že vše bude jako v minulých
letech ačkoli věděl, že se mu blíží ukončení smlouvy, je to jen jeho problém.
Už jsem se také v této souvislosti od několika občanů dozvěděl, že mi tohle
spočítají v podzimních volbách. To samozřejmě mohou. Já jsem přesvědčen, že
je za mnou vidět dost práce, kdo se zajímá o dění v obci, ví, v jak těžké
hospodářské situaci naše zadlužená Běleč už několik let je. A kdo chce, ten vidí,
že i v takové situaci se nám mnohé podařilo. Věřte mi nebo ne, i porážku ve
volbách přijmu se vztyčenou hlavou. Já totiž vím, že funkce není to nejdůležitější
pro můj život. V letošním roce mě potkalo několik velkých neštěstí v mém
osobním životě. V tomto kontextu se zdá takové strašení ztrátou funkce starosty
opravdu úplně nedůležité.
Jelikož jsou v naší obci ještě další nezaměstnaní, než Ti kterým jsem smlouvu
neobnovil, VYZÝVÁM je, pokud chtějí pracovat a chtějí se podílet na zkrášlení
obce, aby se přihlásili na OU, nejlépe písemně. Rád s nimi projednám jejich
případnou spolupráci s obcí.
Mohu z ÚP přijmout ještě jednoho pracovníka. I na zkrácený úvazek.
Požaduji ovšem plné pracovní nasazení, skutečná práce dle počtu hodin ve
smlouvě, používání ochranných pomůcek, žádný alkohol v pracovní době, plnění
pracovních úkolů dle zadání. Nezaměstnaní, kteří nechtějí taková pravidla
dodržovat, ať se nehlásí.
Posledni komentare
17.07.2012 00:57:13: Particularly enlightening look forth to visiting again. Feel free to surf my blog post ; cool artic...
15.07.2012 02:53:03: You've got great knowlwdge listed here. My webpage - click here to see the attached video
13.07.2012 04:09:28: I appreciate reading your internet site. Thank you! Feel free to visit my web site ; read this blog
12.07.2012 11:52:08: I appreciate the data on your websites. Thanks a lot! My weblog ; click here publishing
Musel jsem pro něco do sklepa
Nebyla tam žádná velká tma
Rozhodl jsem se nerozsvěcet
Ostatně proč bych to dělal
když bylo vidět

Moje kóje jsou úplně na konci chodbičky
Mám dvě kóje protože mám velký byt
Ve sklepě se nebojím
Nemám ze sklepa strach
Ani husí kůži

Ve sklepě prostě nic necítím
Prostě nemám žádný silný pocit
o kterém bych mohl psát

Ani nevím
jestli do sklepa chodím rád či nerad
Ale občas tam chodím
třeba jako dneska

Zimní boty mám ve staré truhle
pod okýnkem
Otevřu zámek neváhám a po paměti
vyrážím až pod okýnko
Tam totiž je moje truhla
a v ní moje boty

Přes opar z mého doutníku
ucítím sípavý dech pěti vyuzených šprotů
Bez emoce si říkám
Kde se ti šproti vzali v mé kóji?
Proč jich je pět?

Říkám si bez emoce
šproty nejím
Prostě je vezmu a vyhodím je
Hmatám v polici
protože v této kóji mám i polici
Dohmatám se pouze zavařenin

Pak ovšem chytnu
něco relativně chlupatého
a rázem poznávám ztraceného
hvězdáře

Jeho vlas je mi znám
z odpoledních snů
Bez emoce se ptám
co se děje
že se vidíme již ráno

Neodpovídá
Snídá totiž
Mlaská a rudne až po uši

Hmatám tedy dál po šprotech
Bez emoce
Ve sklepě se totiž nebojím

Zase chlupy ovšem nožní
a houpou se mi u ramene
Doufám že mě ty chlupy nenakopnou
rameno mě beztak bolí

I kdyby mě nakoply
nebude to až tak bolet
protože nohama jenom houpe
Houpe nohama mně u ramene

Je to možné
že neví že jsem tady?
Který pak jseš ty?
Povídám si bez emocí nahlas
Taky neodpovídá

Odhrnu marmeládu
Už ho vidím
Je to on
Ve slunečních brýlích
Ruce rozepřené

A povídám Ramóne co tady děláš?
Standardně míváš noční
Spíš ranní odsípne Ramón

Co tady chceš? povídám
Kolik vás tady ještě je?
Je zde ještě Gory z chaloupky za lesem řekne

Na co čekáte?
Ještě nevíme
Kdo vám to poví?
Ti z vedlejších kójí
Posledni komentare
17.07.2012 02:42:02: Thanks intended for providing such great content. My site read this blog
13.07.2012 04:14:07: You've gotten one of the better websites. Feel free to visit my blog post - my blog
10.07.2012 05:13:05: Thank you so much! It a fantastic website! Also visit my webpage my article network review
05.07.2012 10:55:50: Truly....this is a handy internet site. Take a look at my blog ... cam chat
bojí se že poznají, že nic neví
a tak mluví
tuhle se pokoušel zjistit,
co si o té věci myslí
nezjistil
 zeptal  se
už ví
amatérská skupina
hledačů pravdy
duchovních jistot
a podobných
zhovadilostí
své úsilí ani zdaleka
nepovažovala
za zbytečné
dílčí úspěchy
nabývaly na velikosti
s mírou úsilí jim věnovaným

skupina pracovala
nekoordinovaně
avšak s obrovským
nadšením

nadčasové hledisko
bylo pro věc
nejpodstatnější
skýtalo skupině
obrovskou svobodu
mohli kdykoli
utéct z boje

nebýt jejich touhy
po přechodu
na profesionální úroveň
bývali by snad
spokojeni

neschopni
překonat
ani tradici
nekoordinovaného
přístupu k věci
ani svou touhu
po změně

čekají ve sklepě
Posledni komentare
17.07.2012 00:57:00: Thank you so much for sharing this neat webpage. Take a look at my web site click here button
15.07.2012 02:51:59: Just desired to point out I'm relieved I happened onto your website. Here is my blog click here to ...
12.07.2012 10:09:19: Many thanks! It is definitely an wonderful web page. My webpage - cool articles about animals
10.07.2012 06:54:54: Your data is rather fascinating. Look into my homepage : my blog joomla
oříškem z nejtvrdších
stalo se pravidlo číslo pět
o společné diskuzi

jednání o tomto bodu
kolegy - přátele
spolehlivě rozvášňovala

osobitost každého z nich
byla hlavní překážkou
při hledání jakéhokoli
dohody

přátelé zachváceni
panikou z množství
prostoru který si utvořili
dávali ze sebe vše

výbor již zcela paralyzován
svolával
jedno jednání za druhým
ve snaze učinit
těmto diskuzím přítrž

zapisovatel odmítal
dál plnit své povinnosti
bod pět ho pronásledoval
i ve snech

mnoho vody v potoce uběhlo
nejednoho šprota vytahal
kocour z rybníčka

a když už i měsíc
přestal nakukovat
do okýnka jednacího sálu

stal se zázrak

byl připojeni

od té doby si své diskuze
sentimentální hvězdáři
s úsměvem připomínají
pouze o výročí na paloučku
Posledni komentare
15.07.2012 01:10:44: Amazing Web page, Carry on the useful work. Regards! My weblog my blogspot
12.07.2012 10:16:20: Good day, great web-site you possess going here. Also visit my page :: my blogger tricks
11.07.2012 16:19:00: I enjoy checking your internet site. Thanks! Have a look at my weblog ... click here to read this m...
10.07.2012 05:10:04: Very good Web-site, Preserve the beneficial work. Appreciate it! Feel free to visit my web blog co...
nebylo lehké
stanovit

v zmatku dojmů
a zárodků myšlenek
které ovládaly
jeho bohatý vnitřní svět

jakýsi pevný
bod

na kterém by se ten jeho
svět mohl otáčet

a přeci
jednoho krásného večera
na paloučku
pod hvězdným nebem
kdy vůně z udírny
lechtala pod nosem
a hrdlo svlažoval
lahodný mok

stanovil
svůj pevný bod

svému sentimentálnímu
pohledu na svět
začal říkat
moje filozofie

za pupek světa
určil palouček
byly záležitosti
ve kterých měl doopravdy jasno
a nemusel pochybovat
o bezchybnosti svých závěrů

jednou ze záležitostí bylo otužování
věděl o něm své
a vyvodil patřičné závěry

podobně i ranní šlapání
v trávě ještě vlhké rosou
podrobil analýze

na závěry svých analýz
si potrpěl
měl rád vyřešené věci
mohl je zařazovat do pomyslné přihrádky
vyřešíno

postupem času se přihrádka utěšeně plnila
tudíž mohl jednoho dne deklamovat
svůj zásadní odpor k nejasnostem

byl na tento svůj pevný postoj hrdý
ve skrytu duše si k němu blahopřál
vyvolával v něm pocit veliké zkušenosti

pořizoval si
troje hedvábných kravat
v pánské konfekci obchodního domu kotva

byl to jeho rituál
dělal to pokaždé

když byl na sebe hrdý

viděl v tom něco symbolického
co zásadním způsobem
definovalo jeho osobitost

do přihrádky vyřešíno
spadla nakonec i záležitost epitafu
po zralé úvaze
vytesal si jej sám ve sklepě své vily

na krásnou černou žulovou desku
kterou mu manželka pořídila
k padesátým narozeninám

právě ve chvíli
kdy musel předčasně
a za nešťastných okolností
abdikovat na post předsedy svého clubu

ve volební strkanici jej vyřídil
mladý a ambiciózní hvězdář
který absolvoval dva semestry
na mormonské univerzitě
na březích solného jezera
ve kterém se v noci nezrcadlí ani měsíc
Posledni komentare
17.07.2012 00:58:31: Good day, cool web page you've gotten going here. My page click here
16.07.2012 06:31:48: Really....this is a advantageous websites. Check out my weblog : click here to see the attached pho...
13.07.2012 05:55:08: Your stuff is incredibly useful. Here is my webpage click here
12.07.2012 11:59:20: You have probably the greatest online websites. Feel free to visit my site : click here to restore ...
projel bříškem palce
ostří
své milované
kudly na kuchání lososů a loupeživých
pstruhů 
bude nutno nechat spravit
holínky pro lov v dravých proudech horního toku
svět není
jak má být
prohlásil s jistotou
Posledni komentare
18.02.2010 20:53:17: movie pouetry :-)
18.02.2010 20:46:50: to bych řekla! :-)
18.02.2010 11:50:03: jojo... výtečný finále, jak z filmu... :o))
 Svatá Kateřina panna Alexandrijská 25.11. , ze 4. století. listopadový pomocník v nouzi.
Byla krásná, vysoce vzdělaná, učila se vědě a řečnictví, a neobyčejně bohatá. Její nejnápadnější vlastností byla pýcha s níž odmítala každého svého nápadníka. To se změnilo, když o ní starý poustevník prohlásil, že Ježíš Kristus je jejím opravdovým ženichem. Tento zážitek způsobil, že Kateřina zcela změnila své chování, vyhledala kněze a přijala od něho svátost křtu.

         Nedlouho potom byla pozvána na slavnost ke cti pohanských bohů. Odebrala se na ni, aby vysvětlila císaři Maximinovi (311 - 313), že pohanští bohové jsou modly. Mimořádnou řečnickou výmluvností se podařilo Kateřině dostat panovníka do rozpaků. Maximin nato povolal 50 nejlepších filozofů a mistrů řečnictví, aby Kateřinu usvědčili z omylů. Při konfrontaci odporovala Kateřina s takovým důrazem, že se všichni muži obrátili a dali se pokřtít. Jeden z nich řekl císaři: "Ty víš, císaři, že nikdy nestál před námi člověk, kterého bychom nebyli uměli překonat. Ale z této panny mluví Duch Boží. Teď už nemůžeme a nechceme bojovat proti Kristu."
         Zuřící Maximin odsoudil 50 mudrců k smrti na hranici. Kateřina byla bičována a ponechána týdny bez potravy, ale nezemřela. Měla být usmrcena koly pobitými hřeby, ta se však rozpadla, jakmile se dívky dotkla. Nakonec byla Kateřina usmrcena utětím hlavy. Její ostatky se nacházejí v klášteře svaté Kateřiny na hoře Sinaji,vystavěném na místě, kam po smrti odnesli její tělo andělé.

      Karel IV. jí dokonce nechal vystavět malou svatyni na Karlštejně. Tato architektonická perla má stěny vykládané drahými kameny. Kaple podobná spíše drahému šperku byla osobním místem slavného císaře, kde mnohokrát a dlouho meditoval, rozvažoval a přemýšlel. Svůj výraz našlo uctívání Kateřiny zvláště v selském životě. O Kateřinině slavnosti končila dříve pastva, na dvorech začínali se stříží ovcí. Pro děvečky čeledíny byla "Kateřina" dnem, kdy dostávali mzdu a mohli měnit dvůr.
Je patronkou :
         studentů a učitelů, poněvadž vynikala především v rétorice, a filozofů, protože sama byla velice vzdělaná a přemýšlivá. Dále je patronka kantonu Wallis a Sitten, města Fribourgu; univerzity v Paříži; dívek, panen a manželek; univerzit a knihoven; řečníků; nemocnic; všech povolání, která mají co dělat s kolem nebo nožem: kolářů, hrnčířů, mlynářů, přadlen, provazníků, lodníků, koželuhů, kadeřníků, soukeníků, knihtiskařů a obuvníků; švadlen; advokátů a notářů (pro schopnost debatování a přesvědčivé řeči); při migréně a bolestech jazyka; k nalezení utonulých; polních plodin, pomocnicí v nouzi je od 14. století.
Atributy:
         Tradičně je Kateřina znázorňována jako žena s kolem s bodci nebo žena s mečem nebo jako žena diskutující s pohanskými filozofy
Posledni komentare
15.07.2012 02:53:20: Seriously such a handy web site. Here is my blog post :: cool article topics
10.07.2012 05:13:00: I appreciate reading your internet site. Thank you! Feel free to visit my blog : click here to see ...
05.07.2012 10:55:47: You've got the most impressive online websites. My site ... cam chat
04.07.2012 23:12:37: Howdy, great webpage you've got at this time there. Feel free to visit my webpage : amateurpornos
 
living factory Hany Konvesz / ve fabrice se pracuje